LPG Endermoloji

06 Ekim 2017
_93_130997928

LPG Endermoloji

Daha sık olarak kadın vücudunda görülen selülit, deri altı yağ hücrelerinde aşırı yağ birikimi ve bunu çevreleyen dermis ve hipodermis gibi yüzeyel deri katmanlarındaki su tutulumuna bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. Yağ hücreleri büyümeye devam ettikçe, bu hücreleri çevreleyen keselere sığamaz olur ve deformasyonlara sebep olurlar. Ayrıca kutanöz bağlantı noktalarında çekintilere sebep olarak ciltte portakal kabuğu görüntüsüne benzeyen bir görünümün ortaya çıkmasına sebep olurlar.

  • LPG Endermoloji nasıl çalışır?

LPG Endermoloji, bölgesel incelme ve selülit tedavisinde kullanılır. Kliniklerde genel olarak LPG’ nin en son modeli Cello M6 Keymodule Sistemi kullanılmaktadır. LPG vakumlama ve dönen yapıları içinde barındıran özel bir cihaz vasıtası ile deri ve yağ dokusuna negatif basınç uygulanmasına yönelik bir masaj cihazıdır. LPG Cello M6 Keymodule ile yapılan uygulamaların diğer yöntemlere göre en önemli özelliği cihazın selülit tedavisinde etkinliği bilimsel araştırmalarla kanıtlanmış ve FDA tarafından onaylanmış olmasıdır.

  • Endermoloji seansı nasıl gerçekleştirilir?

LPG yöntemi Cello M6 teknolojine sahip eğitilmiş ve uzmanlaşmış sağlık ve güzellik uzmanları tarafından uygulanan anti selülit tedavisi şeklidir. Cello M6 keymodüle yüksek teknolojiyle özellikle hypodermal yağ hücreleri üzerinde etkin pozitif değişiklikler sağlanmaktadır. Cilde uygulanan negatif basınçlı jimnastik hareketleri bağ dokusunun yeniden düzenlerken, kan ve lenf dolaşımını düzene sokmakla metabolik artıkların uzaklaştırılmasını sağlar. Sonuç daha ince, hatları daha belirginleşmiş bir vücut, daha sıkı ve düzgün cilt oluşumudur. Ağrısız non-invazif bir işlem olan LPG yöntemiyle hastalar kendilerini rahatlamış ve daha sağlıklı hissetmektedir. Hiçbir kimyasal maddenin uygulanmadığı tedavide cilt ve cilt altının doğal görevlerini yerine getirecek şekilde aktive edilmesi ve düzenlenmesi sağlanır. Yaklaşık 35 dakika süren ve haftada iki defa uygulanan seanslar için hastaya modern ve şık özel LPG giysisi verilir. LPG tekniğiyle elde edilen başarılı sonuçlar, uygulama öncesi ve sonrası alınan ölçümler ve fotoğraflarla değerlendirilebilmektedir. Ortaya çıkan değişimler, vücut yapısına bağlı olarak en fazla gereksinim duyulan bölgeler üzerine yoğunlaşılarak sağlanmaktadır. Ayrıca, dinlendirici ve gevşetici etkileriyle Endermoloji, benzersiz bir stres giderme aracıdır.

  • Hangi önlemler alınmalıdır ve kontrendikasyonları nelerdir?

Bu teknik diyabet, tedavi edilmez hipertansiyon, kanser, hipotiroidizm, gebelik ya da yaralanmalar durumunda, yaralar veya yeni oluşan yara izi durumlarında kullanılmamalıdır.

  • Endermoloji kimlere yapılır?

 

Endermoloji tedavisi aşağıdaki durumlarda uygulanabilir:

  • Selülitten kurtulmak için,
  • Vücut şeklini sıkılaştırmak ve cildi aynı tonda tutmak için,
  • Hamilelik sonrası vücudun şeklini geri kazanmak için,
  • Menopoz döneminde, bel bölgesi yağ oluşumunu azaltmak için,

 

  • Sonuçları nelerdir?

Selülitlerin üzerinde olduğu kadar cildin kalitesi ve görüntüsü üzerine de faydaları mevcuttur. Belli ölçüde kilo kaybına da sebep olabilmektedir. Tavsiye edilen seans sayısı her hastaya göre değişir. Ancak, ortalama bir tedavi 12 seanstır ve ideal olarak haftada 2 seans uygulanabilir. Diyet ile beraber uygulandığında çok başarılı sonuçlar sağlanır. Uygun diyet sağlıklı kilonuzda kalmamıza yardım ederken LPG ile selülitlerden kurtulup estetik vücut ölçülerine ve şekline kavuşmak mümkündür. Spor yapmak kesinlikle çok yararlıdır ama selülitlerin üstesinden gelemez. Bu yüzden sporla LPG’ nin beraber yürütülmesi daha iyi sonuç verir.

Karbon Peeling

article_69_47307413

Karbon Peeling Кarbon peeling lazer tedavisinin ağrısız bir yöntemidir. Bu tedavi çeşidi akneli, donuk, yağlı ciltler ve genişlemiş gözenekler için uygundur. Aynı zamanda, cildi yumuşak,…

ÇENE ESTETİĞİ

art_26

Çene Estetiği Genioplasti veya çene estetiği, tam yüz ve profil dengesini kazandırmada, estetik olmayan çene şeklini geliştirmek için uygulanır. Hastaların çoğu çenenin öne doğru çıkıntılı…