Soğuk Lipoliz

06 Ekim 2017
92_7357684

Soğuk Lipoliz

Soğuk lipoliz bölgesel zayıflama tedavisindeki son teknolojilerden biridir. Problem haline gelen lokalize dirençli yağları almak ya da yakmak yerine soğutarak hacim kaybetmelerini sağlayan ve vücuttan atım için uygun hale getiren bu tedavide temel etki mekanizması yağ dokularını dondurmaktır.

 • Soğuk Lipoliz nasıl etki eder?

Soğuk lipoliz, yağ dokularına ulaşabilecek derecede soğutma ile deri üzerinden cihaz başlığı ile uygulanır. Öncelikle deri üzeri özel bir jel ya da ıslak bir ped ile koruma altına alınır. Sonrasında ise soğuk lipoliz cihazının vakumu ile vakumlama yapılır. Vakum ile cihaz başlığı hem sabitlenmiş olur hem de soğutma yapılarak yağlar dondurulurken yağ dokuları diğer deri altı dokulardan ayrılarak diğer dokular korunur. Yağlar donarken vakum ile yukarı hareket eder ve ivme kazanır. Seans sonunda ve tedavi seanslarının tümü tamamlandığında hacim kaybeden yağlar incelme sağlar. Metabolizma faaliyetleri gösterilerek vücuttan atılmaları sonucunda ise kalıcı bir incelme ve zayıflama sağlanır. Soğuk lipoliz bu şekilde etki eder. Seanstan sonra, bölgeye nazikçe masaj yapılır. Soğuk lipolizin etki etmesi için belli bir seans sayısı vermek zordur. Çünkü etki süresi yağ dokularının miktarı ve tedaviye verdikleri yanıt ile ortaya çıkar. Bu nedenle istenilen etki 3 seansta da görülebilir 7 seansta da görülebilir. Nihai sonuç, tek seanstan 3-4 ay sonra ortaya çıkacaktır.

 • Bu tür tedaviler hangi alanda yapılabilir?

Soğuk lipoliz lokalize yağ birikintilerinde ve selülit tedavisinde uygulanabilir. Bu durumların yanında göbek bölgesinde, bel çevresindeki yağ kıvrımlarında, karnın ve sırtın yağ kıvrımları üzerinde, kol bölgesinde, arka ve üst bacak (selülitli kısımlar) gibi lokalize dirençli yağların olduğu bölgelerde uygulanabilir.

 • Bu yöntemin sağladığı avantajlar nelerdir?

Söz konusu incelme tedavisinin sonuçlarının kalıcı olması için tedavi gören hastanın, diyet ve spor yapmaya özen göstermesi gerekir. Bunun yanında doktorunuzun tavsiye edeceği aralıklar ile çeşitli bölgesel incelme tedavileri ya da destek tedaviler görebilir ve formunuzu muhafaza edebilirsiniz.

 • Kontrendikasyonları nelerdir?

Soğuk lipolizin aşağıda belirtilen durumlarda yapılmaması önerilir :

 • Hamile veya emziren kadınlarda;
 • Liposuction sonrasında;
 • Antikoagülan maddeler alındığında;
 • Bir yıldan önce gerçekleştirilen karın ameliyatından sonra;
 • Soğuk alerjisinde ve geçmişte donma olayında;
 • Dermatit, enfeksiyon ya da deri hasarında;
 • Soğuk Lipoliz uygulaması ağrılı bir işlem midir?

Uygulama pek çok hasta için rahat ve konforludur. Klinik denemelerde çoğu hasta için anestezi ve/veya acı dindirici ilaçların kullanımına gerek duyulmamıştır. Soğuk uygulamasının sona ermesinden sonra, cilt kısa süreli kızarabilir. Uygulama sonrasında insanlar rahat bir şekilde kitap okuyabilir, diz üstü bilgisayarlarında çalışma yapabilir, müzik dinleyebilir ya da dinlenebilirler.

Ek Bilgi: Dengeli ve sağlıklı bir diyet sürdürmek için gerekli tedavinin sonuçlarını kaydediniz ve ayrıca düzenli olarak egzersiz yapınız.

Dolgular

guzellik_web_art6

Dolgular Daha parlak gözler, daha büyüleci gülüşler, dolgun dudaklar ve şekil kazanmış daha hacimli taze bir cilt…Böyle bir sonuç elde etmek için dolgu olanaklarını geniş…

Radyofrekans Cİhazları

photo_slide_3

Radyofrekans Cihazları (Çok Kutuplu) Radyofrekans dalgaları etkili bir şekilde cilt dokusunun durumunu iyileştirmek için kullanılır. Cildi etkileyen yüksek frekanslı radyo dalgalarının vücuttaki su moleküllerini ve…